Haberler

20 Nisan 2015

Karadağ Bozidar Vukoviç İlköğretim Okulu'nda 1500 Öğrencinin Yararlanacağı Spor Salonu Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan Karadağ Podgoritsa’daki Bozidar Vukoviç Podgoriçanin İlköğretim Okulu Spor Salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

TİKA Karadağ’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda yenileme çalışmaları tamamlanan Karadağ Podgoritsa’daki “Bozidar Vukoviç Podgoriçanin İlköğretim Okulu Spor Salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış töreninde, Karadağ Milli Eğitim Bakanlığı Anaokullar, İlkokullar ve Engelli Merkezlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Arijana Nikoliç Vucinic, Milli Eğitim Bakanı Danışmanı Slobodan Filipoviç, Podgoritsa Belediye Başkan Yardımcısı Boris Mugoşa, Bozidar Vukovic Podgoricanin İlköğretim Okulu Müdiresi Ljubinka Nediç, öğretmenler öğrenciler ve veliler hazır bulundu.

Gerçekleştirilen törende konuşan Karadağ Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Arijana Nikoliç Vuciniç, TİKA’nın eğitim alanında gerçekleştirdiği projeleri yakından takip ettiklerini belirterek, yerinde ve ihtiyaca cevap veren projelerle Karadağ halkının gelişimine yapmış olduğu katkıları takdirle karşıladıklarını belirtti. Uzun zamandır tadilata ihtiyaç duyan bu spor salonun yenilenmesinin gerek Konik halkı gerekse başkent Podgoritsa halkı için büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Vuciniç, TİKA tarafından gerçekleştirilen bu ve bundan önceki tüm eğitim projeleri için TİKA yetkililerine teşekkürlerini sundu.

TİKA Podgoritsa Koordinatörü Mustafa Yazıcı ise törende yaptığı konuşmada, TİKA tarafından Karadağ’da gelecek nesillerin modern bilgi ve donanımlarla yetişmesi hedefi doğrultusunda eğitim sektörüne büyük yatırımlar yapıldığını belirterek, faaliyette bulundukları tüm sektörler arasında özellikle eğitim sektörüne  verdikleri öneme dikkat çekti. Beden eğitiminin de örgün eğitimin önemli bir unsuru olduğunu hatırlatan  Koordinatör Yazıcı, başkent Podgoritsa’da yaklaşık 1500 öğrencinin eğitim gördüğü bu merkezî okulun spor salonunun öğrencilere ve bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bozidar Vukoviç Podgoriçanin İlköğretim Okulu”, çoğunluğunu Roman ve Boşnak vatandaşların oluşturduğu başkent Podgoritsa’nın az gelişmiş bölgelerinden biri olan Konik Bölgesi’nde yer alıyor.  Tadilat ve yenileme çalışmaları tamamlanan spor salonundan okulda öğrenim gören 1480 öğrenci faydalanacak.

 

Sonraki Haber

Azerbaycanlı 260 Öğrenci Çanakkale Ruhunu Yaşamak İçin Türkiye'ye Geliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) organizasyonuyla Azerbaycanlı 260 öğrenci, Gelibolu Yarımadası'nda 24-25 Nisan'da yapılacak törenlere katılmak ve "Çanakkale ruhunu" yaşamak için yola çıktı. Azerbaycan'ın farklı bölgelerindeki okullardan gelen öğrenciler, Türkiye'ye doğru yola koyulmadan önce Bakü Türk Şehitliği'ni ziyaret etti. Azerbaycan'ın...