Haberler

09 Ekim 2013

Karadağ'da Plav Şehrinin Su İsale Hatları Yenileniyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Karadağ’ın güneydoğu bölgesinde yer alan Plav şehrinin su isale hatlarının yenilenmesi kapsamında çalışmalara başlandı.

Karadağ’ın Plav şehrinde temiz su temini en büyük sorunlar arasında yer alıyor. 2011 yılında Plav Belediyesi, şehre su temin eden isale hattının asbestli olması ve kanserojen madde içermesi sebebiyle mevcut içme suyu isale hattının iyileştirilmesi ve dağıtım şebekesinin yenilenmesi konusunda TİKA’dan destek talebinde bulundu.

Bu çerçevede TİKA ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa hazırlanan yeni su isale hattı proje kapsamında, TİKA tarafından gerekli çalışmalar yapılarak yeni su isale hattının döşenmesine başlandı. Kasım ayının sonunda tamamlanması öngörülen proje ile eski borular yenileriyle değiştirilerek asbest ve kanserojen madde içeren ve halk sağlığını tehdit eden unsurlar ortadan kaldırılmış olacak.

Proje çerçevesinde, yüzde 77’si müslüman olan 13 bin nüfuslu Plav şehrinde yaklaşık 2 kilometrelik yeni su isale hattı döşenecek. TİKA ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa hazırlanan projeyle iki yeni temiz su kaynağından Plav şehrine temiz su temini sağlanacak.

Sonraki Haber

Sırbistan'daki Projelerin Açılışı Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Tarafından Gerçekleştirildi

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sırbistan’a gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve beraberindeki heyet, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı projelerinin açılışını gerçekleştirdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve beraberindeki heyet, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Sırbistan’da...