Haberler

16 Temmuz 2018

Kenya’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde gazileri ve şehitleri anma kapsamında Kenya’nın başkenti Nairobi’de Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.

15 Temmuz’da yaşanan olayları hatırlamak, şehitlerimizi yâd etmek, FETÖ’nün hala aktif olduğu Kenya’da işbirliği yaptığımız ortakları bilgilendirmek amacıyla TİKA ve T.C. Nairobi Büyükelçiliği işbirliğinde Kenya’nın önde gelen gazetecilerinin katıldığı basın toplantısı düzenlendi.

Kenya’nın önemli devlet kadrolarına öğrenci yetiştiren ve başarı ortalaması yüksek liselerinden olan Starehe Kız Lisesi ve Nairobi Erkek Lisesi’nde 1000 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Ağaç dikimi törenine Nairobi Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu ve elçilik personelinin yanı sıra Kenya’da yaşayan Türk vatandaşlar, sivil toplum, inanç grup liderleri, üniversite hocaları ve öğrencileri, Türkiye mezunu Kenyalılar ve gazetecilerden oluşan bir kitle katılım sağlandı.

Ağaç dikimi öncesinde “Demokrasi ve Sivil İrade” temalı bir fotoğraf sergisi düzenlenerek, Kenya’da farkındalık uyandırmak amacıyla darbelerin mağduru olmuş Afrika’ya ilişkin bazı bilgiler paylaşıldı.

15 Temmuz Kenyalı kurum ve vatandaşlara aktarıldı.

Sonraki Haber

15 Temmuz Şehitleri Kiev’de Anıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ukrayna Kiev’de 15 Temmuz Şehitleri Anma Etkinliği düzenlendi. TİKA tarafından Kiev’de organize edilen 15 Temmuz Şehitleri anma etkinliğine Kırım Tatarları, Gagavuzlar, Ahıska Türkleri, Ukrayna’da yaşayan vatandaşlarımız ile...