Haberler

16 Kasım 2021

Kifri’deki İlk Türkmen Anaokulu TİKA Tarafından İnşa Edilerek Eğitim Öğretim Faaliyetlerine Başladı

Irak'ın Süleymaniye Vilayetine bağlı Kifri İlçesinde inşaatı ve donanımı TİKA tarafından gerçekleştirilen Goncagül Anaokulu’nun açılışı yapılarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine başladı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen “Kifri Goncagül Anaokulu Yapımı Eğitim Destek Projesi” ile, Kifri’de yaşayan Türkmen çocukların eğitim göreceği modern bir anaokulu inşa edildi.

2 anaokulu sınıfı, 1 toplantı salonu, mutfak ve lavabolar ile toplamda 100 metrekare alan üzerine inşa edilen Kifri Goncagül Anaokulu’nun donanımı da yine TİKA tarafından sağlanarak eğitim öğretim faaliyetlerine hazır hale getirildi.

2021-2022 eğitim öğretim yılı çerçevesinde Kasım ayında eğitime başlayan Kifri Goncagül Anaokulu’nun proje ve uygulama süreci Irak Türkmen Cephesi Kifri Kolu işbirliğinde gerçekleştirildi.

Bölgede Türkmenlere ait ilk anaokulu olarak hizmet verecek olan Kifri Goncagül Anaokulu’nda toplamda 100 öğrenci eğitim görecek.

Sonraki Haber

TİKA Başkanı Serkan Kayalar KKTC'deki TİKA Projelerini İnceledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 38. kuruluş yıldönümü kapsamında bulunduğu KKTC'de beraberindeki heyet ile birlikte TİKA'nın projelerini yerinde inceledi. TİKA Başkanı Serkan Kayaklar ilk olarak Beşparmak Dağları’nda...