Haberler

29 Mart 2020

Kolombiya’da Türk Malı 3D Yazıcılar Koronavirüs İle Mücadelede Kullanıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kolombiya Casanare Ticaret Odası’nda kurulan Girişimcilik, Yenileşim ve Modelleme Merkezine geçtiğimiz yıl temin edilen Türk malı 3D yazıcılar ile Kolombiya’nın sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere siperli koruyucu maskeler üretildi.

Casanare Ticaret Odasına kayıtlı firmaların destekleri ile Girişimcilik, Yenileşim ve Modelleme Merkezinde tasarlanan koruyucu maskelerin prototipleri HORO sağlık personeli yetkilileri ve Hastane Başkan vekili Janeth Atuesta tarafından incelendi.

Öncelikle Orinoquia Bölge Hastanesi (HORO) ve Casanare Kliniklerinde denenen maskelerden 16.000 adet üretilmesi planlanıyor.

Girişimcilik, Yenileşim ve Modelleme Merkezi, özel sektör ve hastanelerin işbirliğiyle ileriki süreçte biomedikal koruyucu giyisi ve yapay akciğer çalışmalarının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA’nın Gazze'de İnşa Ettiği Hastane Korona İle Mücadelede Filistinlilerin Umudu Olacak

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gazze'de inşa edilip modern tıbbi ekipmanlarla donatılan hastane Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Kovid-19'la mücadele için Filistin makamlarına devredildi. Türkiye'nin kurduğu Gazze Filistin-Türkiye Dostluk Hastanesi, abluka altında...