Haberler

12 Mart 2014

Kosova Sağlık Bakanlığı Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Kosova Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı personelinden toplam 40 kişiye 10 kişilik 4 grup şeklinde 2014 yılı içerisinde Türkiye’de eğitim ve araştırma hastanelerinde eğitim verilecek.

TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerin sağlık personeline yönelik Türkiye’de düzenlediği eğitimlerle anılan ülkelerin sağlık personelinin kapasitesinin artırılmasına büyük katkı sağlıyor. Bu çerçevede TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Kosova Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı personeline 2014 yılı içerisinde 10 kişilik 4 grup şeklinde toplam 40 kişiye Sağlık Bakanlığı’na bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde eğitim verilecek.

Söz konusu eğitim programı kapsamında ilk grubun eğitimine 23 Şubat’ta başlandı. 22 Mart 2014 tarihine kadar devam edecek olan eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Eğitim programı kapsamında doktorlar ve sağlık personelinden oluşan ilk gruba kardiyak anestezi, perfüzyon, anestesi, kardiovasküler cerrahi, elektrostimülasyon ve endoskopi alanlarında Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesinde eğitim veriliyor.

TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Kosovalı sağlık personeline yönelik düzenlenen eğitim programları Kosova’da sağlık alanında kapasitenin artırılması adına büyük önem taşıyor. Bu çerçevede söz konusu eğitim programından duyduğu memnuniyeti dile getiren katılımcılar, eğitim programının çok faydalı geçtiğini belirterek, desteklerinden dolayı TİKA ve Sağlık Bakanlığı’na teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Türk Silahlı Kuvvetleri ve TİKA Dayanışması

Türk Silahlı Kuvvetler Yüksek Sevk ve İdare Akademisi Komutanlığı tarafından düzenlenen Akademik Eğitim Programı çerçevesinde, Türk müdavim subaylar ve misafir askeri personel Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret etti. Türk Silahlı Kuvvetler Yüksek Sevk...