Haberler

17 Ocak 2016

Kudüs’te Müslümanlara Hizmet Veren Tek Huzurevinin Güvenlik Duvarları TİKA Tarafından Yenilendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Doğu Kudüs’te kimsesiz Müslüman yaşlıların istifadesine yönelik faaliyet gösteren Beytu’r-Rahme Huzurevi’nin ihata duvarının onarımını gerçekleştirdi.

TİKA, Gazze’de olduğu gibi Kudüs’te de özellikle dezavantajlı kesimlerine yönelik projeler üretmeye devam ediyor. Kudüs’teki işgal nedeniyle yaşanan organizasyon eksikliği ve Müslüman toplumun mevcut yönetimden yeterli desteği alamaması sebebiyle Kudüslü Müslümanların ihtiyaç duyduğu hizmetler, Kudüs eşrafı ile geliştirilen işbirliği çerçevesinde TİKA tarafından giderilmeye çalışılıyor.

400 binden fazla Müslümanın yaşadığı Kudüs’te hizmet vermekte olan tek huzurevi olan Beytu’r-Rahme Huzurevi’nin personel, misafir ve müştemilatının olası saldırılardan korunması amacıyla yetersiz çevre duvarının onarımı TİKA tarafından gerçekleştirildi. Söz konusu projeyle kimsesiz Müslüman yaşlıların güvenli bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri sağlandı.

 

Sonraki Haber

Arnavutluk ve Türkiye Ortak Tarihine TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla yüzyıllar boyunca Arnavutluk ve Türkiye arasındaki dil, edebiyat, tarih, kültür, etnografya, mimarlık, din ilişkileri üzerine yazan Arnavut araştırmacılar ele alan Bibliyografya’nın 1. Cildi düzenlenen programla tanıtıldı. Bibliyografya...