Haberler

11 Ekim 2015

Lübnan’da Finaydik İlköğretim Okulu’nun Bahçe Duvarı Yenilendi

Lübnan’ın Akkar ilinde bağlı Finaydik İlçesinde bulunan Finaydik İlköğretim Okulu’nun bahçe duvarı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi.

Lübnan’ın Akkar ilinde bulunan Finaydik ilçesi, 35 bin kişilik nüfusu ile Akkar ilinin en büyük ilçelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Her açıdan kısıtlı imkanların bulunduğu Finaydik Beldesi’ne TİKA tarafından eğitim alanında beldeye acil olarak gerek duyulan destek sağlandı.

Finaydik İlköğretim Okulu’nun bahçe duvarı her an yıkılma tehlikesi nedeniyle öğrenciler ve okul çalışanları için büyük bir tehlike oluşturmaktaydı. Okul yöneticileri ve velilerin istekleri doğrultusunda çalışmalara başlayan TİKA Beyrut Program Koordinatörlüğü okul bahçe duvarını yeniden inşa edip öğrencilere, gönül rahatlığıyla oynayabilecekleri bir alan kazandırdı.

Konuyla ilgili olarak TİKA Beyrut Program Koordinatörü İbrahim Erbir, TİKA olarak Lübnan’da bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, “Okulu ziyaret ettiğimizde okul yönetimi ve veliler bahçe duvarı nedeniyle çocukları için endişe ettiklerini belittiler ve bizden acil olarak okul duvarını yenilememizi talep ettiler. Biz de TİKA olarak bu okulumuzun bahçe duvarını yenileme kararı aldık ve ivedi olarak duvarı yeniden inşa ederek öğrenciler için daha güvenli bir eğitim ortamı oluşturduk” dedi.

TİKA olarak Finaydik ilkokulunun daha güvenli bir eğitim ve oyun alanına kavuşturulması nedeniyle okul  yönetimi ve veliler Türkiye'ye ve TİKA'ya teşekkür ve minnetlerini ifade ettiler. 

Sonraki Haber

Sırbistan’da 30 Aileye Sera ve Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan'ın güneybatısında yer alan Tutin Belediyesi bünyesinde kırsal kesimde yaşayan ve tarımdan geçimini sağlayan 30 aileye sera ve ekipman dağıtımı yapıldı. Tarım ekonomisinin geliştirilmesine yönelik önemli çalışmalara imza...