Haberler

26 Kasım 2015

Lübnan’da Kawaşra Türkmen Köyü Parkı TİKA Tarafından Yenilendi

Lübnan’ın Akkar İlinin Kawaşra Beldesi’nde bulunan Kawaşra Türkmen Köyü Parkı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilenerek hizmete açıldı.

TİKA, Lübnan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini ekleyerek faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Lübnan’ın Akkar ilinin Kawaşra Beldesi’nde bulunan Kawaşra Türkmen Köyü Parkı TİKA tarafından yenilenerek hizmete açıldı.

Gerçekleştirilen projeyle, Kawaşra Beldesi merkezinde bulunan park; atıl durumundan kurtarılarak, Türkmenler için bir eğlence ve dinlenme alanına dönüştürüldü. Tümüyle yenilenen park; modern bahçe mobilyaları, yeni çocuk oyuncakları ile süslendi. Çevre düzenlemesi yapılan parkın aydınlatma sistemi kuruldu. TİKA tarafından gerçekleştirilen proje ile park, her yaştan insanın güzel vakit geçirebileceği bir ortama kavuşturuldu.

Yapımı tamamlanan Kawaşra Türkmen Köyü’ Parkı, TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Polat, T. C. Beyrut Büyükelçisi Çağatay Erciyes, bölge milletvekilleri, belediye başkanları, TİKA Beyrut Koordinatörü İbrahim Erbir ve vatandaşların katılımı ile hizmete açıldı. Açılışta konuşan TİKA Başkan Yardımcısı Polat, TİKA’nın Türkmenlere yönelik birçok projeyi desteklediğini kaydetti.  TİKA Başkan Yardımcısı Polat, söz konusu projeyi hizmete sunmuş olmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi.

TİKA Beyrut Koordinatörü Erbir ise yaptığı konuşmada; TİKA olarak Kawaşra Türkmenleri için birçok proje uyguladıklarını ve bundan sonra da kendilerini desteklemeye ve burada yeni projeler uygulamaya devam edeceklerini vurguladı. TİKA, Türkiye ile gönül bağı olan Türkmenlere hizmet götürmeye ve onlara yardım elini uzatmaya devam edecek.    

Sonraki Haber

TİKA'dan Gazze'de Kanser Hastalarına Tıbbi Malzeme Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Gazze Hükümetine Bağlı Sağlık Bakanlığına kanser hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere tıbbi yardım ulaştırdı. TİKA'nın Filistin Program Koordinasyon Ofisi Koordinatör Yardımcısı Salih Yürç, yaptığı açıklamada, yardımların Gazze Hükümeti Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye Hükümetine...