Haberler

08 Kasım 2023

Lübnan’ın Devlet Televizyonuna TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan Devlet Televizyonu  Tele-Liban’ın yayın stüdyosu yenilendi.

TİKA, Lübnan’ın devlet televizyon kanalı Tele-Liban'ın Tallet El Khayat semtindeki tarihi binasında bulunan stüdyo ve bekleme salonunu yeniledi.

Projenin açılış törenine, Lübnan İnformasyon Bakanı Ziad Makary, T.C. Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, TİKA Beyrut Ofisi ve Tele-Liban kanalı çalışanları katıldı.

Açılış töreninde konuşan Lübnan İnformasyon Bakanı Ziad Makary, TİKA nezdinde gerçekleştirilen proje için Türkiye Cumhuriyetine teşekkür ettiklerini belirterek, projeyle kanalın içerik ve yayın kapasitesinin ileri bir seviyeye taşınacağının altını çizdi.

Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy ise, projenin Lübnan’ın kurumsal bir tarihi vesikası olan Tele-Liban kanalına güç katmasını dileyerek, Ziad Makary nezdinde tüm kanal çalışanlarına başarılar diledi.

1959 yılında çevre ülkeler ve levant bölgesinin ilk televizyon kanalı olan ve bölgede renkli yayına ilk geçen kanal olma unvanını taşıyan Tele-Liban kanalı, yapmakta olduğu kamu yayıncılığı ve devletin resmi sesi olması sebebiyle Lübnan medya sektöründe ayrı bir yere sahip. 

 

Sonraki Haber

Küba’da Bebekler “Türkiye” Yenidoğan Servisinde Hayata Gözlerini Açacak

Küba Sağlık Bakanlığı, Cumhuriyetimizin 100. yılında Küba ile Türkiye’nin sağlık alanındaki iş birliğinin kalıcı bir nişanesi olarak yenidoğan servisine “Türkiye” adını verdi. 2022 yılı Ağustos ayında Küba’yı vuran Ian Kasırgası sonrası ülkenin başkenti Havana ve...