Haberler

02 Kasım 2015

Moğol Polislere Polis Liderliği ve Yönetimi Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da Moğol polislere eğitim verildi.

TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde gerçekleştirdiği kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik tecrübe paylaşım programlarına devam ediyor. Bu kapsamda TİKA ile Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da Moğol polislere eğitim verildi. Polis Liderliği ve Yönetimi konulu eğitim programına Moğolistan Emniyet Genel Müdürlüğü’nden çok sayıda üst düzey emniyet amiri katıldı.

Polis Liderliği ve Yönetimi konulu eğitim programı kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı 1. Sınıf Emniyet Müdürü, Elmadağ PMYO Müdürü Bilal Çavuşoğlu ve Polis Akademisi Öğretim Üyesi, Güvenlik Yönetimi Eğitimi Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Seda Özyıldız tarafından bir hafta süreyle eğitim verildi.

Eğitim programında liderlik teorileri ve uygulamaları, kriz yönetiminde liderin rolü, müzakere teknikleri, liderlikte iletişim becerileri, toplantı ve zaman yönetimi, polis liderliği ve personel yönetimi, kusursuz bir polis ve polislikte proje ve ekip yönetimi konusunda bilgi, deneyim paylaşımında bulunuldu.

Eğitim sonucunda katılımcılar modern polis yönetimi alanında gelişen yöneticilik ve liderlik kavramlarının yanında yeni yönetim becerileri ve iş alışkanlıkları konusunda bilgi ve deneyim kazandılar. Söz konusu eğitim programının sonunda katılımcılara yapılan bir törenle eğitim sertifikaları verildi.

Sonraki Haber

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un Anısı Romanya Ovidius Üniversitesinde Yaşatıldı

Romanya’nın Köstence şehrinde bulunan Ovidius Üniversitesi’nde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilenip Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un adı verilen 40 kişilik Türkçe Kürsüsüne ait sınıf düzenlenen törenle hizmete açıldı. TİKA, Romanya’da gerçekleştirdiği...