Haberler

29 Kasım 2023

Muğla’da “Türk Macar İlişkilerinin Dünü, Bugünü, Geleceği” Konuşuldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği "Türk-Macar İlişkilerinin Dünü, Bugünü, Geleceği" konulu uluslararası sempozyum Muğla’da düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 22-25 Kasım 2023 tarihleri arasında Muğla'da Cumhuriyetin 100. yılında "Türk-Macar İlişkilerinin Dünü, Bugünü, Geleceği" konulu uluslararası bir sempozyum düzenledi.

TİKA tarafından desteklenen etkinliğe, Macaristan'ın köklü üniversitelerinden ELTE Üniversitesi ve Szeged Üniversitesi öğretim üyeleri ile Türk-Macar ilişkileri üzerine çalışmalar yapan 20 akademisyen ve araştırmacı katıldı.

Sempozyum, iki ülke arasındaki ilişkilerin geçmişi ve geleceği konusunda değerli sunumlarla dolu bir program içerdi.

Katılımcılar, Türk ve Macar perspektiflerinden geleneksel ve güncel konuları ele alarak, kültürel, ekonomik ve diplomatik bağlantıları derinlemesine inceledi.

Sonraki Haber

TİKA, Togo'da Toplumsal Kalkınmaya Katkı Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afrika ülkesi Togo'da kadınlara, çiftçilere ve yetim çocuklara yönelik 3 proje hayata geçirdi. Afrika’nın birçok ülkesinde olduğu gibi Togo’da da yaşam standartlarının yükseltilmesine yönelik çalışmalar yürüten TİKA, yetim...