Haberler

29 Kasım 2023

TİKA, Togo'da Toplumsal Kalkınmaya Katkı Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afrika ülkesi Togo'da kadınlara, çiftçilere ve yetim çocuklara yönelik 3 proje hayata geçirdi.

Afrika’nın birçok ülkesinde olduğu gibi Togo’da da yaşam standartlarının yükseltilmesine yönelik çalışmalar yürüten TİKA, yetim çocuklara eğitim alanında destek sağlayarak okul ve kırtasiye malzemeleri temin etti.

Tarım sektörüne yönelik de projeler üreten TİKA, Sokode şehrindeki çiftçilere mahsul taşıma aracını temin etti.

Dikiş Atölyesi açılışı

Kadınlara yönelik dikiş-nakış eğitimlerinin de verileceği Dikiş Atölyesi kurulumuna destek veren TİKA, atölyeye 30 adet dikiş makinesi temin etti.

Yapım çalışmaları geçtiğimiz Haziran ayında tamamlan ve Lome şehrinin merkezi bölgesinde yer alan “Dikiş Atölyesi”nin açılış törenine Konakri Koordinatörü Mehmet Özdemir, Türkiye’nin Lome Büyükelçiliği 3. Kâtibi Tevfik Yavuzer ve Ataşe Mustafa Arik, Togo Eğitim ve Kalkınma Derneği Başkanı Mahfouz Mako, yerel halk ve yetim çocuklar katıldı.

Sonraki Haber

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Doğumunun 150. Yılında Bakü’de Anıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla İstiklal Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’un doğumunun 150. yılına ithafen Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de tarihlerinde bilgi şöleni düzenlendi. Program, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TİKA, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı...