Haberler

18 Ekim 2016

Orta Amerika Ülkelerinden Belize'de Turizm Sektörüne Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Belize’nin çeşitli bölgelerinden katılım sağlayan, mesleki liseler ve enstitülerde görev yapan öğretmenlere Belize’de Turizm Kapasite Artırım Programı düzenlendi.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda faaliyet coğrafyasında farklı sektörlerde önemli projeleri hayata geçiren TİKA, kurumsal kapasitenin artırılmasına yönelik projeleri de desteklemeye devam ediyor.

Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Belize’nin çeşitli bölgelerinden katılım sağlayan, mesleki liseler ve enstitülerde görev yapan öğretmenlere Belize’de Turizm Kapasite Artırım Programı düzenlendi. Belize ekonomisinde büyük payı olan turizm sektörüne yönelik; Belize’nin çeşitli bölgelerinden katılım sağlayan, mesleki liseler ve enstitülerde görev yapan öğretmenlere konaklama ve yiyecek ve içecek yönetimi alanlarında uygulamalı olarak eğitim verildi.

Bir hafta süren program kapsamında, yiyecek ve içecek hizmetleri alanı ile konaklama ve seyahat hizmetleri alanı programları tanıtılarak, alanların yeterlilikleri ve bu yeterlilikleri kazandırmak için bireysel öğrenme materyali olan modüller hakkında bilgi verildi. Program kapsamında katılımcılara Türkiye’de yapılan çalışmalar sunumlarla gösterildi. Katılımcılara, özellikle beceri eğitimi ve uygulama otellerinin mesleki eğitim açısından çok etkili olduğu belirtilerek Belize’de de bu gibi çalışmalar yapılmasının çok faydalı olacağı belirtildi.

Program sonunda yapılan sertifika töreninde konuşma yapan İstihdam Eğitim Servisi Direktörü Dr. Margarita Goméz; öğretmenlerinden çok olumlu tepkiler aldıklarını ve birçok yeni uygulama öğrendiklerini belirterek, yoğun ilgi ile tamamlanan bu projeyi gerçekleştirdikleri için TİKA’ya şükranlarını iletti.

Sonraki Haber

Özbekistan’da Plastik Cerrahi Operasyonları ile Çocukların Yüzü Gülüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Özbekistan’da Özbekistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Sağlam Evlat Vakfı işbirliğinde plastik cerrahi operasyonları etkinliğinin sekizincisi Fergana’da gerçekleştirildi. TİKA, Özbekistan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda...