Haberler

26 Şubat 2014

Özbekistanlı Turizmcilere Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı ve Özbekturizm Milli Şirketi işbirliğinde Özbekistan’dan gelen turizm personeline, Antalya’da eğitim programı düzenlendi.

TİKA, Kültür Turizm Bakanlığı ve Özbekturizm Milli Şirketi işbirliğindeki eğitim programının ilk aşaması 2013 yılının Nisan ayında Taşkent’te gerçekleştirilmişti. Taşkent’deki eğitim programına 20 turizm sektörü çalışanı ile Özbekistan Milli Turizm Kurumu yetkililerine Antalya’da ve civarındaki çeşitli otellerde 16- 23 Şubat 2014 tarihlerinde eğitim programı düzenlendi. Eğitim programına, Özbekistan’ın önde gelen otellerinde ön büro, yiyecek içecek üretimi ve servisi ile kat hizmetleri alanında çalışan personel katıldı.

Katılımcılar, Kemer ve Belek gibi turistik bölgelerde hizmet veren otelleri de ziyaret ederek bilgi paylaşımında bulundular. Daima yenilenen ve gelişmekte olan turizm sektöründe önemli bir yeri bulunan Türkiye’de teorik-uygulamalı eğitime katılan Özbek turizm personeli söz konusu eğitim programının kendileri açısından çok verimli geçtiğini belirttiler. Ayrıca Özbekistanlı turizmciler, edindikleri deneyimi, kültür turizmi konusunda Hiva, Semerkand ve Buhara gibi eşsiz tarihi kentlere sahip Özbekistan’a aktaracak olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Sonraki Haber

Nijer'de Sağlık ve İnsani Yardım Organizasyonları Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla Gönüllüler çatısı altında bir araya gelen ve aralarında BİSEG Derneği’nin de bulunduğu sivil toplum kuruluşları tarafından Nijer’de Sağlık ve İnsani Yardım Organizasyonları devam ediyor. Nijer’de ihtiyaç duyulan sağlık...