Haberler

15 Nisan 2022

Pakistan’ın Karaçi Şehrinde 1.000 Aileye Ramazan Gıda Paketi Dağıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayında kardeş sofralarıyla buluşmaya Pakistan'ın Karaçi şehrinde devam ediyor.

Pakistan’ın Rawalpindi, Murree, Mansehra şehirlerinde gerçekleştirilen gıda dağıtım organizasyonlarından sonra Karaçi’de de 1000 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtımında bulunuldu.

TİKA, Karaçi’nin Surjani Kasabası yakınlarındaki Dünya'nın en büyük çöplük alanlarından biri olan Surjani Town Çöplüğünde zor koşullarda yaşayan ve topladıkları çöpleri satarak geçinmeye çalışan 1000 ailenin daha Ramazan sofrasına misafir oldu. Pakistan’da eğitim ve sağlık alanlarında faaliyet gösteren İdare el Hayr Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen organizasyonla gıda kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Aileleriyle birlikte gelen çocuklar da unutulmadı ve bölgedeki zor koşullar altındaki yaşamı aileleriyle birlikte paylaşan çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye edildi.

Ramazan ayında dağıtılan gıda yardımları ve gerçekleştirilen iftar programlarıyla dünyanın dört bir yanında  ihtiyaç sahiplerinin yanında olan TİKA, Ramazan ayı boyunca kardeş sofralarında yer almaya devam edecek.

Sonraki Haber

Türkiye Teknopark ve İnovasyon Teknolojileri Alanındaki Tecrübesini Kırgızistan ile Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) desteği ile Kırgızistan Fikri Mülkiyet ve Yenilik Devlet Ajansı (Kırgızpatent) Başkanı Rahat Kerimbayeva ve beraberindeki heyet Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulundu. Kırgızistan Fikri Mülkiyet ve Yenilik Devlet Ajansı (Kırgızpatent) Başkanı...