Haberler

13 Ekim 2016

Sanayide ve Binalarda Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitim Programına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA),  JICA ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı işbirliğinde Ankara ve İstanbul’da “Sanayide ve Binalarda Enerji Verimliliği ve Yönetimi” eğitim programı düzenlendi.

Faaliyet gösterdiği coğrafyalarda önemli projeleri hayata geçiren TİKA, mesleki eğitim, programlarına da destek vermeye devam ediyor. Bu çerçevede TİKA, JICA ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı işbirliğinde Ankara ve İstanbul’da “Sanayide ve Binalarda Enerji Verimliliği ve Yönetimi” eğitim programı düzenlendi.

Sanayide ve Binalarda Enerji Verimliliği ve Yönetim Programı’nın açılışı,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, JICA Türkiye Ofis Başkanı Mayumi Endoh ve TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Er’in katılımları ile gerçekleştirildi. Söz konusu program kapsamında, Afganistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Moldova, Moğolistan, Tacikistan ve Ukrayna’dan 24 uzman Ankara, Bursa ve İstanbul’da teorik ve uygulamaya dayalı eğitimler alarak ve saha ziyaretlerine katıldılar. Eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Söz konusu program Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Mülga Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü ve JICA tarafından 2003 yılında başlatılmış olup, 2011 yılında TİKA'nın katılımıyla daha da güçlenen başarılı üçgen işbirliği projeleri arasında yer alıyor.

Sonraki Haber

Togo’da 500 Öğrenciye Kitap ve Okul Malzemeleri Desteği

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Togo’nun başkenti Lomé'ye yaklaşık 450 km uzaklıktaki Kara-Dondé, Danyi, Tsakpaladé, Gbaladsé ve Ankuvi dağ köylerinde eğitim gören aralarında yetim öğrencilerinde bulunduğu 500 öğrenciye kitap ve okul malzemesi desteğinde...