Haberler

13 Ekim 2016

Togo’da 500 Öğrenciye Kitap ve Okul Malzemeleri Desteği

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Togo’nun başkenti Lomé'ye yaklaşık 450 km uzaklıktaki Kara-Dondé, Danyi, Tsakpaladé, Gbaladsé ve Ankuvi dağ köylerinde eğitim gören aralarında yetim öğrencilerinde bulunduğu 500 öğrenciye kitap ve okul malzemesi desteğinde bulunuldu.

TİKA faaliyet gösterdiği coğrafyalarda eğitim alanında gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Togo’da bugüne kadar önemli projeleri hayata geçiren TİKA tarafından Togo’nun başkenti Lomé'ye yaklaşık 450 km uzaklıktaki Kara-Dondé, Danyi, Tsakpaladé, Gbaladsé ve Ankuvi dağ köylerinde eğitim gören aralarında yetim öğrencilerinde bulunduğu toplam 500 öğrenciye kitap ve okul malzemesi desteğinde bulunuldu. TİKA tarafından temin edilen kitap ve okul malzemeleri düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Törene, Danyi Kasabası Kaymakamı Folly Philippe Kouevı Koko, TİKA yetkilileri ve yetim öğrenciler katıldı.

Danyi Kasabası Kaymakamı Folly Philippe Kouevı Koko, törende yaptığı açıklamada TİKA heyetine, Türkiye olarak kendilerine gösterilen ilgi ve destek dolayısıyla teşekkürlerini ifade etti. Danyi Kasabası Kaymakam Kouevı Koko, ayrıca uzaklık gözetmeksizin özellikle yoksul çocuklara yönelik yapılmış olan bu yardımın önemine değinerek iki ülke arasında söz konusu işbirliklerinin devam etmesi temennisinde bulundu. 

TİKA yetkilileri ise yaptıkları açıklamada TİKA’nın Togo’ya yönelik çalışmalarının devam edeceği ifadesinde bulundular.

Sonraki Haber

TİKA’dan Karayip Devletler Birliği’ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Orta Amerika ve Karayipler Bölgesi’nde faaliyet gösteren Karayip Devletler Birliği’ne Kısa Mesafe Deniz Taşımacılığı Projesi kapsamında düzenlenen uygulamalı eğitim programında kullanılmak üzere hidrografik ekipman desteğinde bulunuldu.   ...