Haberler

07 Haziran 2018

Şili’de TİKA İftarı

Şili'nin başkenti Santiago ’da bulunan ve ülkede yaşayan Müslüman azınlığın en büyük ibadethanesi olan As-Salam Camii’nde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından iftar programı düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2016 yılında Şili seyahati sırasında ziyaret ettiği ve bölge Müslümanları ile buluştuğu TİKA tarafından yenilenen As-Salam Camii’nde 250 kişilik bir iftar programı düzenlendi.

TİKA'nın desteği ile Türkiye'nin Santiago Büyükelçiliği organizasyonunda gerçekleştirilen programa Büyükelçilik personeli, Santiago Askeri Ataşesi ve TİKA temsilcileri katıldı. İftar öncesi, Büyükelçilik personeli, TİKA heyeti ve Müslüman Cemiyeti Başkanı Kemal Sufan davete katılanlarla sohbet ederek, taleplerini dinledi.

As-Salam Camii, Santiago’da bulunan en büyük Müslüman ibadet merkezi olmanın yanı sıra sahip olduğu sivil toplum kuruluşu niteliği ile bölgede bulunan Müslüman bir araya gelmesi için yardımcı olan bir çatı kuruluş olarak hizmet veriyor.

Sonraki Haber

Kamerun’da Orta Afrikalı 1300 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kamerun’da zor şartlar altında yaşayan 1.300 Orta Afrikalı Müslüman mülteci ailesine gıda yardımında bulundu. Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 2014 yılından itibaren yaşanmaya başlayan etnik grup çatışmaları nedeniyle 300.000’den fazla...