Haberler

02 Eylül 2014

Sırbistan'da Novi Pazar Mladost Anaokulu'na Malzeme ve Ekipman Desteği

Sırbistan’ın Novi Pazar kentinde bulunan yaklaşık 2700 öğrenciye hizmet veren Mladost Anaokulu’nun mutfak donanımları Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yenilendi.

Sırbistan’da önemli projelere imza atan TİKA, projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor.. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl TİKA tarafından tadilatı gerçekleştirilen Mladost Anaokulu’nun bu yıl da mutfak donanımları TİKA tarafından yenilendi. Yaklaşık 2700 öğrencinin eğitim aldığı ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim alanında yeterince yatırım yapılamayan Novi Pazar Mladost Anaokulu’nun mutfak donanımları daha sağlıklı bir ortamda yemeklerin yapılabilmesi amacıyla TİKA tarafından temin edildi.

TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik, temin edilen malzemelerin teslim töreninde yaptığı konuşmada, Mladost Anaokulu’na TİKA tarafından sağlanan ekipmanlar hakkında bilgiler verdi. Sancak Bölgesi’nin en önemli şehri olan Novi Pazar’da çocuk nüfusunun çok yüksek olması sebebiyle anaokullarına ayrı bir önem verdiklerini kaydeden TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Çevik, çeşitli yerlerde dört adet şubesi daha olan anaokulunun geçtiğimiz yıl tadilatını da TİKA’nın yaptığını ve söz konusu anaokulunun hem tadilat hem de donanım bakımından desteklenmesi sayesinde çocukların daha sağlıklı ortamda eğitim almalarına imkan sağlandığını belirtti. TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Çevik, projenin bölge halkına hayırlı olması dileğinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Novi Pazar Belediyesi ve Mladost Anaokulu yetkilileri ise yaklaşık 40 yıldır tadilat görmeyen anaokullarının TİKA tarafından onarılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Yetkililer, anaokulu mutfak malzemelerinin büyük bir kısmının çok eski olması ve ihtiyaçlara cevap verememesi nedeniyle bu yıl da TİKA’nın mutfak donanımlarını yenilediğini, belirterek desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Kültür ve Turizm Genel Müdürlüğü'ne Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Kültür ve Turizm Genel Müdürlüğüne ekipman desteğinde bulunuldu. Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Kültür ve Turizm Genel Müdürü Sayın Vasilii IVANCHUC’un TİKA Başkanı...