Haberler

08 Kasım 2023

Somali’de Yetim Çocukların Yüzü TİKA ile Gülüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Somali’de yetimhanede kalan çocuklar için yatak ve nevresim takımı desteğinde bulundu.

TİKA, başkent Mogadişu'da bulunan Maamo Ugaaso Vakfı'nın Çalışma ve Sosyal İşler Müdürlüğü denetimindeki yetimhanesinde kalan 100 çocuğa, Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına 100 adet yatak ve nevresim seti desteğinde bulundu.

Yetimhanede düzenlenen teslim töreninde söz alan, TİKA Somali Koordinatörü İlhami Turus, Maamo Ugaas Vakfı’nın sokaklarda yaşayan çocuklarımızı olumsuz şartlardan kurtararak yetimhaneye yerleştirmelerinin önemine değindi.

Temel barınma desteğinde bulunduklarını söyleyen Turus, TİKA’nın yetimlere olan desteğini devam edeceğini kaydetti.

Mogadişu İl Çalışma Sosyal İşler Müdürü Muhammed Mensur da yapılan desteklerden dolayı TİKA ve Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Lübnan’ın Devlet Televizyonuna TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan Devlet Televizyonu  Tele-Liban’ın yayın stüdyosu yenilendi. TİKA, Lübnan’ın devlet televizyon kanalı Tele-Liban'ın Tallet El Khayat semtindeki tarihi binasında bulunan stüdyo ve bekleme salonunu yeniledi. Projenin açılış...