Haberler

07 Mart 2022

Tanzanya’da Genç İstihdamına Destek

Tanzanya'da mobilya sektörünün gelişimi ve genç istihdamının artırılması için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından marangozluk atölyesi kuruldu.

Darüsselam’da bulunan Umoja Kooperatifi’ne üye yaklaşık 100 gencin kullanımına sunulan atölyeye teknik ekipman desteğinde bulunuldu.

Modern mobilyacılık makine ve aletleri ile donatılan atölyede yılda 100 gence mobilya yapımı konusunda mesleki eğitim verilmesi ve bu sayede gençlerin istihdam edilmelerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Umoja Kooperatif Başkanı Rajab Mwanakwetu proje öncesinde basit aletlerle yaptığı ve saatlerini alan kesme işini artık birkaç dakika içinde yapabildiğini ve böylece yaptığı iş sayısında ve kazancında artış olduğunu belirterek tüm kooperatif üyeleri adına TİKA’ya teşekkür etti.

Törene katılan T.C. Darüsselam Büyükelçisi Dr. Mehmet Güllüoğlu konuşmasında; TİKA’nın Tanzanya’da özellikle gençler ve kadınlara yönelik gelir getirici ve istihdam sağlayıcı projelere öncelik verdiğini belirterek, önümüzdeki dönemlerde benzer proje ve programlarla desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Sonraki Haber

TİKA ve Konya Büyükşehir Belediyesi İşbirliğinde Tacikistanlı İtfaiyecilere Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi İşbirliğinde Tacikistanlı İtfaiyecilere “İleri Seviye İtfaiye Eğitimi” verildi. TİKA tarafından yürütülen “Acil Durum ve Afet Müdahale Eğitimleri Programı (ADAMEP)”  kapsamında Konya Büyükşehir Belediye...