Haberler

11 Haziran 2014

Tanzanya'lı Yetimlere Dostluk Eli

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Türkiye Tanzanya Büyükelçiliği işbirliğinde Tanzanya’da yaklaşık 200 yetime hizmet verecek Chakuwama ve Mwani Yetimhanelerinin tadilat ve tefrişatı gerçekleştirildi.

Afrika’nın birçok ülkesinde başta yoksulluk olmak üzere, AIDS ve sıtma gibi hastalıklardan dolayı kimsesiz veya yetim kalmış binlerce çocuğun fiziki açıdan yetersiz, çok kalabalık ve kötü sağlık koşulları altında, devletin hiçbir desteğinin bulunmadığı yetimhanelerde yaşamlarını sürdürüyor.

TİKA ve Türkiye Tanzanya Büyükelçiliği işbirliğinde Tanzanya’da yaklaşık 200 yetime hizmet verecek Chakuwama ve Mwani (Airport) Yetimhanelerinin tadilat ve tefrişatı gerçekleştirildi.

Mwani (Airport) adlı yetimhanenin açılışı Tanzanya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından yapıldı. Söz konusu açılışa Türkiye Tanzanya Büyükelçiliği, TİKA ve Tanzanyalı yetkililer katıldı.

Anılan proje ile Tanzanya’da ciddi bir sosyal sorun olan yetimlerin durumlarının iyileştirilmesine katkı sağlanması hedeflendi.

Sonraki Haber

Yurt Dışındaki Kültür Varlıkları Eşgüdüm ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından düzenlenen Yurt Dışındaki Kültür Varlıkları Eşgüdüm ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşleri’n katılımıyla gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, TİKA tarafından düzenlenen Yurt...