Haberler

03 Mayıs 2019

TİKA’dan 4 Ülkeye Güvenlik Kamera Sistemleri Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) işbirliğinde yürütülen Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi kapsamında Kamerun, Nijer, Burkina Faso ve Haiti’den gelen 15 kursiyere Güvenli Kamera Sistemleri eğitimi veriliyor.

TÜRKMEK Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi kapsamında eğitimler 2012 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde devam ediyor. TÜRKMEK kapsamında şu ana kadar 1300’ü aşkın kursiyer eğitim aldı. Günümüzde önemli bir iş alanı olarak beliren güvenlik sistemleri ile ilgili eğitimler için dört farklı ülkeden gelen kursiyerlere yönelik İstanbul Taşdelen İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki atölyelerde eğitimler okul öğretmenleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Sosyal ve kültürel programlarla desteklenen TÜRKMEK eğitim programlarında kursiyerler, aynı zamanda ülkemizin tarihi ve turistik güzelliklerini tanıma imkânı elde ediyor.

Eğitimler boyunca kursiyerlere kazandırılan mesleki bilgi ve becerilerin yanı sıra ülkemizde Güvenlik Kamera Sistemleri alanında faaliyet gösteren firmaların ürün ve hizmetlerinin de tanıtılması ve muhtemel işbirliklerinin temelinin atılması plankanıyor. Yaklaşık 7 hafta sürecek eğitimler sonunda başarılı olan kursiyerler sertifikalarını alacak

Sonraki Haber

TİKA’dan Myanmar’da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Myanmar’ın, Sagaing Bölgesinde ilk, orta ve lise eğitimi sunan Shwe Thama Devlet Okuluna yeni eğitim binası inşa edildi.   Bölgedeki en iyi eğitim kurumlarından biri olan Shwe...