Haberler

27 Nisan 2022

TİKA’dan Afganistan’ın Batı Bölgesindeki Vilayetlerde Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından,  2022 Ramazan programları kapsamında Afganistan’ın batı vilayetlerinde (Herat, Gor, Ferah, Bağdis, Nimruz) ihtiyaç sahibi 900 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda kolileri ulaştırıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Herat Başkonsolosu Sinan İlhan’ın da eşlik ettiği ve TİKA Herat Program Koordinasyon Ofisi tarafından gerçekleştirilen program ile Afganistan’ın batı bölgesinde yer alan Herat, Gor ve Ferah vilayetlerinin merkezinde ve Badğis ile Nimruz vilayetlerinin de çevre ilçeleri ile yetimhaneler ve engelli derneklerinde kalan ihtiyaç sahibi 900 aileye içerisinde un, pirinç, sıvı yağ, barbunya, yeşil mercimek, şeker, çay, makarna, salça gibi temel ihtiyaç malzemelerinin olduğu toplamda 68 ton gıda malzemesi dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 

Sonraki Haber

TİKA Güney Sudan’da Eğitime Destek Olmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Güney Sudan’da başkent Juba’nın taşrasında bulunan Kapuri İlkokulu’na eğitim malzemeleri desteği sağladı. Afrika ülkesi Güney Sudan’da eğitim için gerekli birçok malzeme bulunamıyor veya yetersiz sayıda. Başkent Juba taşrasında bulunan...