Haberler

13 Ekim 2017

TİKA’dan Azerbaycan’da Genç Sporculara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Azerbaycanlı gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasına, Azerbaycan’ın geleceğinin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesine katkı sağlayacak eğitim, spor ve kültür faaliyetleri çerçevesinde üniversite öğrencileri ve gençlerin kullanımı için halı saha kurdu.

TİKA tarafından başlatılan proje çerçevesinde, Başkent Bakü ve Sumgayıt’ın farklı üniversitelerinde okuyan öğrencilerin kaldığı Türk Dilli Devletlerle Dostluk ve Kültürel İlişkiler İçtimai Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Abşeron rayonu Aşağı Güzdek kasabasındaki erkek öğrenci yurdu bahçesinde öğrencilerin ve kasaba gençlerinin ücretsiz kullanımı amacıyla bir halı saha kurulum çalışmaları tamamlandı.

Kurulan halı saha, Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan Cumhuriyeti Gençler ve Spor Bakanlığı yetkilileri, Abşeron Rayon Valiliği yetkilileri ve medya temsilcilerinin katılımıyla yapılan açılış töreniyle, Güzdek Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan ve Aşağı Güzdek’te yaşayan gençlerin ücretsiz kullanımına sunuldu.

Açılış töreninde konuşan T.C. Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, “Türkiye ile Azerbaycan iki devlet, bir millettir. Türkiye’nin gücü Azerbaycan’ın, Azerbaycan’ın gücü ise Türkiye’nin gücüdür. Birlikte her zaman daha güçlü ve daha ilerde olacağız.” dedi. Büyükelçi Özoral, Azerbaycanlı gençlerin desteklenmesi adına Azerbaycan’da yapılan çalışmalardan dolayı TİKA’ya teşekkürlerini dile getirdi.

Bakü Gençler ve Spor Kurumu Başkan yardımcısı, TİKA Bakü Program Koordinatörü, Abşeron Valiliği yetkilileri ve diğer misafirlerin konuşmalarının ardından kurdele kesildikten sonra, Büyükelçi Özoral’ın başlama vuruşu ile halı saha gençlerin kullanımına sunuldu. 

Sonraki Haber

Cibuti’de 400 Bin Kişiye İlaç Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cibuti Cumhuriyeti’nde bulunan sığınmacıların acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere ilaç yardımında bulundu. Cibuti Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Djama Elmi Okieh’in Türkiye ziyareti sırasında TİKA Başkanı Serdar Çam ile yapmış olduğu...