Haberler

02 Haziran 2016

TİKA’dan Azerbaycan’da Gençler ve Karabağ Kaçkınlarına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tadilatı ve donanımı yapılan Kubadlı Spor-Gençlik Kulübü ve Karabağ Kaçkınları Taziye Evi halkın hizmetine açıldı.

Kubadlı Spor-Gençlik Kulübü ve Karabağ Kaçkınları Taziye Evi Açılış töreni, TİKA Başkan Yardımcısı Ali Maskan, TİKA yetkilileri, Kubadlı Valisi Malik İsakov medya mensupları katılımıyla gerçekleşti.

2016 yılında Azerbaycan'da gençlik ve spor alanındaki hizmetlerin desteklenmesi amacıyla TİKA tarafından başlatılan proje çerçevesinde, Kubadlı Spor Kulübü’ne spor aletleri ve ekipmanları temin edildi.

TİKA’nın katkılarıyla Azerbaycan geleneklerine göre merasim ve ziyaretler içeren taziye törenleri için Karabağ Kaçkınlarına (Göçmen) tahsis edilen salonların tamiri ve çevre düzenlemesi de gerçekleştirildi.

Karabağ sorununun gündemde olduğu mevcut koşullarda TİKA tarafından gerçekleştirilen Kubadlı Spor-Gençlik Kulübü ve Karabağ Kaçkınları Taziye Evi projeleri Azerbaycan kamuoyu tarafından Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği anlamlı katkılar olarak değerlendirildi. 

Sonraki Haber

Bişkek’te Onkoloji Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Kırgızistan Sağlık Bakanlığı Milli Onkoloji Merkezi’nin Mamografi Bölümünde eğitim programı düzenlendi. TİKA tarafından Kırgızistan Sağlık Bakanlığına bağlı Oş ve Bişkek’te bulunan Mamografi merkezlerine 2014...