Haberler

28 Nisan 2022

TİKA’dan Bolivya’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2022 Ramazan programları kapsamında Bolivya'nın dört farklı şehrinde gıda ve ihtiyaç malzemelerinden oluşan 500'ün üzerinde gıda paketi dağıtıldı.

Bolivya İslam Dernekleri iş birliğinde, savunmasız durumdaki aileler, yetimhaneler, huzurevleri ve yardım evlerine gıda ve kişisel koruyucu malzemelerinden oluşan yardım paketleri teslim edildi. Dağıtım programı kapsamında, Santa Cruz şehrinde 200 paket, La Paz'da 195 paket, Cochabamba'da 70 paket ve Sucre'de 50 paket dağıtıldı.

La Paz şehri Camii'ndeki dağıtım törenine Türkiye Cumhuriyeti La Paz Büyükelçiliği Müsteşarı Çağdaş Bilgin katıldı. Yaptığı konuşmada Bilgin, “Ramazan ayı bizim için çok önemli ve özel, bu nedenle dünyanın her yerindeki kardeşlerimize yardım etme fırsatına sahip olduğumuz için mutluyuz. Bolivya Türkiye'den çok uzak ama sizlerle paylaşmak için buradayız. Bu paketleri teslim etmek için burada olmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Bolivya İslam Birliği Başkanı Ayman Naim Altaramsi ise konuşmasında Türkiye’ye ve TİKA'ya teşekkürlerini ileterek; “Bolivya'nın tüm Müslümanları adına Türk kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Türk hükümeti, Müslüman kardeşlere yardım etmede ve genel olarak insani yardım sağlamada öncülerden biri olmuştur. Bu, Bolivya'daki yardım evlerine sağladıkları çok değerli bir destek.” ifadelerini kullandı.

Teresa de los Angeles adlı Engelli Evi temsilcisi ise minnettarlığını dile getirerek, “Kurumuzda çocukluğundan beri buraya gelen 20-47 yaş arası yaklaşık 82 engelli kişi yaşıyor. Farklı kurumların yardımları sayesinde dernek faaliyetleri sürdürebiliyor. Bugün bu yardım için Türk hükümetine teşekkür ediyoruz. Allah sizden razı olsun, bizi desteklemeye devam edeceğinizi umuyoruz.” dedi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kuzey Makedonya’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) iş birliğiyle Üsküp’te iftar programı düzenlendi. TİKA ve MATÜSİTEB iş birliğinde düzenlenen iftar programına K.M.C. Eğitim ve...