Haberler

28 Nisan 2022

TİKA’dan Kuzey Makedonya’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) iş birliğiyle Üsküp’te iftar programı düzenlendi.

TİKA ve MATÜSİTEB iş birliğinde düzenlenen iftar programına K.M.C. Eğitim ve Bilim Bakanı Yeton Şakiri, T.C. Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, K.M.C. Meclis Başkan Yardımcısı Hüsni İsmaili, K.M.C. Kültür Bakan Yardımcısı Daim Luçi, milletvekilleri, belediye başkanları, Kuzey Makedonya ve Türk kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının ve iş dünyasının temsilcileri katılım sağladı.

İftar sonrasında MATÜSİTEB Başkanı Hüsrev Emin yaptığı konuşmada, Ramazan ayı sebebiyle bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını belirterek programa desteklerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne ve TİKA şükranlarını ifade etti. Ramazan ayının tüm insanlığa bereket, huzur ve barış getirmesini temenni etti.

TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt ise, Ramazan ayı vesilesiyle Kuzey Makedonya ve Türk kurumları ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti. Kuzey Makedonya’da 2005 yılından beri eğitim, sağlık, insani yardım, restorasyon ve pek çok alanda 1.100’den fazla projenin hayata geçirildiğini ifade eden Söğüt, Kuzey Makedonya’da dostluk ve iş birliğine katkı sağlamak amacıyla, başta soydaş ve akraba topluluklar olmak üzere din, dil ve ırk ayırt etmeden tüm kesimlere yönelik projelerin devam edeceğini vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ise: “Ramazan ayının sonlarına doğru TİKA ve MATÜSİTEB’in sıcak ev sahipliğinde iftar yemeğinde bir araya geldik. Bizleri bir arada tutan kültürümüzün güzel değerlerini bizler yaşatıyoruz, bundan sonraki nesiller de çocuklarımız da yaşatmaya devam edeceklerdir. Çocuklarımız her şeyimiz, geleceğimizin teminatı” şeklinde konuştu.

Sonraki Haber

TİKA Güney Afrika’daki Sel Mağdurlarına Yardım Elini Uzattı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 11-15 Nisan tarihleri arasındaki sel felaketinden etkilenen ihtiyaç sahibi 250 aileye temel gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan paketler ulaştırıldı. TİKA, her yıl düzenlenen Ramazan ayı...