Haberler

27 Eylül 2018

TİKA’dan Çad’da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Çad'ın başkenti Encemine'deki Teknik Endüstri Meslek Lisesi'ne ekipman desteği sağladı.

TİKA ve Çad Milli Eğitim Bakanlığı  iş birliğiyle yürütülen Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirme Projesi kapsamında Türkiye'den getirilen eğitim setleri, teknik malzeme ve ekipman, Encemine Teknik Endüstri Meslek Lisesi'ne törenle teslim edildi.

Daha önce yine TİKA'nın desteğiyle Türkiye'de elektrik, motor ve metal işleri alanlarında Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulamalı eğitim alan aynı lisedeki 6 öğretmenin, temin edilen eğitim setleri ve malzemeleriyle, edindikleri bilgi ve tecrübeleri öğrencilerine aktarmaları konusunda yardımcı olması hedefleniyor.

Çad Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Aboubakar Assidick Tchoroma, öğretmenlerin Türkiye'de aldıkları eğitim ve temin edilen eğitim setlerini kullanarak öğrencilerine çok daha faydalı olacaklarını belirterek, Türkiye ile TİKA'ya destek ve iş birliği için teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Çad Büyükelçisi Erdal Sabri Ergen de Çad'ın gelişmesi için eğitimin önemli olduğunu, Türkiye ve kardeş ülke Çad arasında dayanışma ve iş birliğinin artarak devam etmesini hedeflediklerini vurguladı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Ukrayna’da Engellilere ve Gazilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Ukrayna’nın batısındaki Lviv kentinde, engellilere, gazilere ve malulen emeklilere bakım hizmeti veren Lviv Geriatri pansiyonunun tadilat ve donanımına ilişkin anlaşma imzaladı.   Ukrayna’nın batısında bulunan ve ülkenin kültür başkenti...