Haberler

20 Temmuz 2023

TİKA’dan Eczacılık Alanındaki Sempozyuma Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Ankara’da İlaç ve Biyomedikal Analizlerdeki Yeni Gelişmeler Sempozyumu düzenlendi.

TİKA ve TÜBİTAK sponsorluğunda düzenlenen 33. Uluslararası İlaç ve Biyomedikal Analizlerdeki Yeni Gelişmeler Sempozyumu, 2-6 Temmuz 2023 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

AÜ Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel A. Özkan'ın başkanlığındaki sempozyuma, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar onursal başkan olarak katıldı.

İki yıl önce başlayan hazırlık süreci sonucunda, Ankara Üniversitesi ve Türkiye'den 8 üniversiteden 50 öğretim üyesinden oluşan organizasyon komitesinin yoğun çalışmaları sayesinde sempozyuma, 34 farklı ülkeden 411 akademisyen ve uzman katıldı.

Analitik cihazlar, biyomedikal analizler, biyosensörler, gıda ve çevre analizleri, farmasötik, klinik ve adli bilimlerde analiz konuları gibi birçok farklı alandaki yeni ve güncel gelişmelerin paylaşıldığı sempozyumda; Türk ve yabancı bilim insanlarının iş birliğini arttırmak, yurt içinde ve yurt dışında ortak projelere zemin oluşturmak hedeflendi.

Genç araştırmacılar ise bilimsel etkinliklere katılmaları için özel oturumlarla teşvik edildi.

Son olarak sempozyuma katılan yabancı misafirlere yönelik müze gezileri ve Türk kültürünün tanıtılmasına yönelik etkinlikler düzenlendi.

Sonraki Haber

TİKA, Tarım ve Hayvancılık Faaliyetleri ile Arakanlı Müslümanlara Desteğini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bangladeş’in Bhasan Char adasına yerleştirilen Arakanlı Müslümanlara desteğini sürdürüyor. 2017’de ev ve dükkânlarının yakılması ve kendilerine yönelik şiddet ve saldırıların dayanılmaz boyuta erişmesi sonucu yaklaşık 750 bin Arakanlı,...