Haberler

13 Şubat 2016

TİKA’dan Ekvador’daki Yetimlere Yardım Eli

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ekvador’un başkenti Quito’da bulunan Laura Vicuña Yetimhanesi’ne donanım ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.

TİKA, Latin Amerika’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçvede Ekvador’un başkenti Quito’da bulunan Laura Vicuña Yetimhanesi’ne TİKA heyeti tarafından yapılan ziyaret esnasında tespit edilen eksiklerin giderilmesi için çalışmalara başlandı.

Yapılan araştırmaların sonunda yetimhanenin günlük ekmek ihtiyacını sağlaması için ekmek hamuru karıştırma makinesi ve yetimhaneye maddi getirisi olması açısından büyük öneme sahip pasta makinesi TİKA tarafından temin edilerek yetkililere teslim edildi. Yetimhanede yaşayan yaşları 4 ila 17 arasında olan 32 kız çocuğuna kişisel hijyen, kırtasiye ve okul malzemeleri temin edildi. Yetkililer yaptıkları açıklamada projenin önemine değinerek, iki ülke arasında söz konusu işbirliklerinin devam etmesi temennisinde bulundular.

TİKA’nın Latin Amerika coğrafyasına yönelik faaliyetleri devam edecek.

Sonraki Haber

Gürcistan Genç Kamu Görevlileri Eğitim Organizasyon Projesi Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Gürcistan Uluslararası ve Stratejik Çalışmalar Vakfı (GFSIS) işbirliğinde düzenlenen Gürcistan Genç Kamu Görevlileri Eğitim Organizasyon Projesi kursiyerlerin sertifikalarının dağıtımıyla tamamlandı. Türkiye-Gürcistan ilişkilerinin derinleştirilmesi, geliştirilmesi ve uzun vadeli...