Haberler

27 Nisan 2022

TİKA’dan Gambiya’daki Ailelere Gıda Paketi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan dolayısıyla Batı Afrika ülkesi Gambiya’da ihtiyaç sahibi ailelere ve engellilere 500 adet gıda paketi dağıttı.

500 adet gıda paketi Gambiya’da FABB (Cumhurbaşkanı Eşi Fatoumatta Barrow Vakfı), Yüksek İslam Konseyi ve Gambiya Engelliler Federasyonu iş birliğinde 2 farklı günde gerçekleştirilen dağıtım programları kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ve engelli vatandaşlara teslim edildi.

TİKA tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak için hazırlanan, her birinde 25kg pirinç, 5lt yağ ve 10kg şeker bulunan 500 adet gıda paketi, yoksullukla mücadele amacıyla kurulan FABB Vakfında düzenlenen törenle, muhtaç ailelere, yetimhanelere ve yatılı okullara dağıtılmak üzere teslim edildi. Törene First Lady Fatoumatta Bah-Barrow, T.C. Gambiya Geçici Maslahatgüzarı Dilara Salmanlı, Gambiya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Eşi Fatoumatta Bah Barrow ve TİKA görevlileri katıldı.

Gıda dağıtımının 2. Bölümü ise, Gambiya Yüksek İslam Konseyi ve Gambiya Engelliler Federasyonu ile işbirliğinde gerçekleştirildi.

Gıda yardımından yararlanan ihtiyaç sahibi aileler ve engelli vatandaşlar sevinçli olduklarını ifade ederek, Türkiye’ye ve TİKA'ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’ın Batı Bölgesindeki Vilayetlerde Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından,  2022 Ramazan programları kapsamında Afganistan’ın batı vilayetlerinde (Herat, Gor, Ferah, Bağdis, Nimruz) ihtiyaç sahibi 900 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda kolileri ulaştırıldı. Türkiye Cumhuriyeti Herat Başkonsolosu...