Haberler

17 Temmuz 2020

TİKA’dan Gambiya'da '15 Temmuz' Fotoğraf Sergisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Gambiya’da AA’nın fotoğraflarından oluşan sergi açıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü kapsamında Gambiya’da TİKA Banjul Ofisinde sergi düzenledi.

Türkiye Cumhuriyeti Banjul Büyükelçiliği’nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle gerçekleşen anma programın ardından TİKA Banjul Ofisi’nde Gambiyalı basın mensupları ve Türk toplumunun katılımıyla Anadolu Ajansının (AA) fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisi açıldı, TRT World tarafından hazırlanan FETÖ’nün hain darbe girişimini anlatan belgeselin gösterimi yapıldı.

Açılışında yoğun ilgiyle karşılanan ve üst düzey yetkililer tarafından ziyaret edilen 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi 23 Temmuz’a kadar TİKA Banjul Ofisi’nde ziyaretçilere açık olacak.

Sonraki Haber

TİKA'dan Makedonya’da "15 Temmuz" Etkinliği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) işbirliğinde, başkent Üsküp'te "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliği" düzenlendi.  Programda, İstiklal Marşımızın on kıtasının Kuzey Makedonya’da...