Haberler

08 Kasım 2023

TİKA’dan Gazzeli İşçilere Acil Barınma Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Batı Şeria’ya yerleşen yaklaşık 6 bin Gazzeli işçiye şilte, battaniye, yastık, havlu ve giysilerden oluşan malzeme seti desteğinde bulundu.

7 Ekim'de başlayan İsrail'in Gazze'ye saldırılarından önce İsrail’de çalışan yaklaşık 18 bin Gazzeli işçinin, saldırıların başlamasıyla birlikte çalışma izinleri de iptal edilmişti. Bu işçilerin bir kısmı İsrail güvenlik güçleri tarafından tutuklanırken yaklaşık 6 bin işçi ise kendi imkânlarıyla Batı Şeria’ya ulaştı.

Batı Şeria’ya gelen işçiler de Ramallah, Eriha, Kalkilya, Tulkarem, Cenin, Nablus, El Halil, Kudüs, Selfit, Beytüllahim ve Tubas şehirlerindeki barınma merkezlerine yerleşti.

TİKA, Filistin Başbakanlık ve Çalışma Bakanlığı iş birliğinde, bu işçilere şilte, battaniye, yastık, havlu ve giysilerden oluşan 1.000 adet malzeme seti desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından hazırlanan malzemeler, işçilere dağıtılmak üzere Çalışma Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Sonraki Haber

Somali’de Yetim Çocukların Yüzü TİKA ile Gülüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Somali’de yetimhanede kalan çocuklar için yatak ve nevresim takımı desteğinde bulundu. TİKA, başkent Mogadişu'da bulunan Maamo Ugaaso Vakfı'nın Çalışma ve Sosyal İşler Müdürlüğü denetimindeki yetimhanesinde kalan 100 çocuğa,...