Haberler

12 Aralık 2016

TİKA’dan Gine Bissau Ulusal Meclisi’ne Bilişim Malzemeleri Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gine Bissau Ulusal Meclisi’ne bilişim malzemeleri desteğinde bulunuldu.

TİKA, Gine Bissau’da idari ve sivil alt yapıların geliştirilmesi ve kapasitenin artırılmasına yönelik projelerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından, Gine Bissau Ulusal Meclisi’ne bilişim malzemeleri desteği verildi.

Proje çerçevesinde TİKA tarafından temin edilen bilişim malzemeleri düzenlenen törenle Gine Bissau Ulusal Meclisi yetkililerine teslim edildi. Törene, Gine Bissau Ulusal Meclis Başkanı Cipriano Cassama, Meclis Genel Sekreteri José Carlos Rodrigues da Fonseca, T.C. Gine Bissau Fahri Konsolosu Agnelo Gomes, TİKA Dakar Koordinatörü Yaver Demir katıldı. 

Gine Bissau Ulusal Meclis Başkanı Cassamo törende yaptığı açıklamada söz konusu projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Seçimle gelen yasal bir hükümete karşı yapılmaya çalışılan, ancak halk tarafından durdurulan iğrenç darbeyi kınıyoruz. Bu vesileyle Türk halkına sonsuz huzur ve barış dilemekteyiz”  diyerek 15 Temmuz’da ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimini kınadı.  

Sonraki Haber

Çadır Lunga’da Sel Mağdurları Yeni Evlerine TİKA Desteği ile Kavuştu

Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Çadır Lunga Kasabası’nda sel baskını sonucu evlerini kaybeden aileler, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatları doğrultusunda inşaatı TİKA desteği ile tamamlanan yeni dairelerine kavuştu. Gökoğuz Yeri Çadır Lunga Kasabası'nda 13 Haziran...