Haberler

29 Kasım 2020

TİKA’dan Kamerun’da Kentsel Atıklarla Mücadele Seferberliği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kamerun’un Uç Kuzey bölgesindeki Maroua kentinde bulunan CESOQUAR Derneğine kentsel atıklarla mücadele amacıyla çeşitli ekipman ve malzeme desteğinde bulundu.

TİKA, Maroua Belediyesi ve CESOQUAR (Birleşik Mahalleler Dayanışmacı Eğiticiler derneği) işbirliğinde, “Temiz Maroua” sloganıyla başlatılan proje kapsamında, belediyelerin yönetim ve altyapı yetersizlikleri, ayrıca halkın yeterli çevre bilincine sahip olmaması nedeniyle şehrin genelinde hakim olan çevre kirliliğinin azaltılması amaçlanıyor.

Proje kapsamında TİKA tarafından CESOQUAR derneğine 4 adet triportör, 700 adet çöp kovası ve şehirdeki temizlik faaliyetlerinde kullanılmak üzere çeşitli malzeme ve ekipmanlar teslim edildi. Dernek tarafından örgütlenen ve donatılan ekipler “Temiz Maroua” projesini başlattılar.

Perşembe günleri tüm şehir genelinde, cuma günleri de büyük camilerin temizliği için seferber olan dernek çalışanları, hayata geçirilen “kentsel atıklarla mücadele” projesi kapsamında kolera, sıtma, tifo gibi hastalıkların azalacağını, Maroua’nın hak ettiği güzel bir çehreye kavuşacağını ifade ettiler.

Sonraki Haber

TİKA, Arakanlı Müslümanların Yanında Olmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki kamplarda yaşayan Arakanlı Müslümanlara 5000 adet battaniye dağıttı. 25 Ağustos 2017’de Myanmar’da yaşayan binlerce Arakan’lı Müslüman halk zorunlu olarak göçe maruz bırakılarak, yaklaşık olarak 750.000...