Haberler

30 Kasım 2020

TİKA, Arakanlı Müslümanların Yanında Olmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki kamplarda yaşayan Arakanlı Müslümanlara 5000 adet battaniye dağıttı.

25 Ağustos 2017’de Myanmar’da yaşayan binlerce Arakan’lı Müslüman halk zorunlu olarak göçe maruz bırakılarak, yaklaşık olarak 750.000 kişi sınır komşusu Bangladeş’e sığınmak zorunda kalmıştı.

2017’de bölgede mega mutfak açarak bölgeye ulaşan mültecilere sıcak yemek dağıtan, mültecilere her türlü gıda, temizlik, giyim ve ev eşyaları dağıtmayı sürdüren TİKA, kış mevsiminin başlaması ile birlikte başta sağlık, su ve sanitasyon olmak üzere birçok konuda sıkıntı yaşayan Arakan’lı Müslüman mültecilere 5000 adet battaniye dağıttı. Battaniyeler kamplarda kurulan çeşitli dağıtım noktalarından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Bangladeş’teki kamplarda halen bir milyondan fazla Arakan’lı Müslüman mülteci zor şartlar altında yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kolombiya’daki Ticaret Odasına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 2.600'den fazla KOBİ'nin verimli üretim yöntemleriyle yeniden faaliyete geçirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Bogota Ticaret Odası Üretim Materyali Merkezine yüksek çözünürlüklü, üç boyutlu tarayıcı desteğinde bulundu. Bogota Ticaret Odası,...