Haberler

23 Haziran 2017

TİKA’dan Kırgızistan’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kırgızistan’da Ramazan faaliyetleri çerçevesinde iftar programı düzenlendi.

TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyye Er, TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş ve Bişkek PKO personelinden oluşan heyet Ramazan faaliyetleri çerçevesinde Kırgızistan Oş'taki Çocuk Evi'ni ziyaret ederek çocuklara oyuncak ve kırtasiye malzemesi hediye etti.

Çocukların ihtiyaç duyduğu ilaçların da  temin edildiği ziyaretin ardından Oş'taki Halklar Asamblesi temsilcilerine iftar yemeği verildi. Talas vilayetinde ise Kök Say köyü ziyaret edilerek 30 aileye gıda paketi dağıtımı yapıldı. Kara Buura ilçesinde ise ilçe halkına iftar yemeği verildi.

Ramazan faaliyetleri kapsamında, Bişkek'te Cal yetimhanesi de ziyaret edilerek, çocuklara giysi ve okul malzemesi yardımı yapıldı. Ayrıca, Halklar Asamblesi temsilcilerine ve Çon Mescit cemaatine iki ayrı iftar programı düzenlendi.

Sonraki Haber

TİKA Hazır Kampında Dikiş Atölyesi Açtı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Musul'un doğusunda yer alan 2014 yılında kurulan, yaklaşık 37.000 sığınmacıyı barındıran Hazır Kampına dikiş atölyesi açtı. Terör örgütü DEAŞ mağduru kadınların rehabilitasyonu amacıyla 100 dikiş makinası ve gerekli...