Haberler

08 Haziran 2016

TİKA’dan Kırgızistan’da Spora Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kırgızistan’ın köklü üniversitelerinden olan Oş Devlet Üniversite’ne sağlıklı yaşama destek için açık hava spor aletleri kuruldu.

Kırgızistan’ın en eski eğitim kurumlarından olan ve halihazırda yaklaşık 27.000 öğrencisi bulunan Oş Devlet Üniversitesi’nin 5 ayrı birimine TİKA tarafından açık hava spor aletleri kuruldu.

Oş Devlet Üniversitesi Rektörlüğü’nün talebiyle gerçekleştirilen projenin açılış törenine Rektör Kanıbek İsakov, fakülte dekanları, öğrenciler ve TİKA Bişkek Program Koordinasyon Ofisi yetkilileri katıldı.

Daha sağlıklı bir yaşam için öğrenci yurtları ile pedagoji, filoloji, tıp ve ilahiyat fakülteleri kampüslerinde kurulan spor aletlerini öğrenciler ve öğretim üyeleri sevinçle karşıladı.

Proje kapsamında, beşi Oş Devlet Üniversitesi’nde olmak üzere, Kırgızistan’ın Bişkek, Oş ve Talas şehirlerindeki toplam 9 noktaya açık hava spor aletleri kuruldu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tunus’un Teknik Altyapısına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Tunus Cumhuriyeti Hidrolik Sondaj İşleri Genel Müdürlüğü arasında teknik işbirliği programı başlatıldı. Tunus Cumhuriyeti Tarım, Su Kaynakları ve Balıkçılık Bakanlığı’na bağlı olarak 1969 yılında faaliyete başlayan Hidrolik Sondaj...