Haberler

10 Mayıs 2023

TİKA’dan Kuzey Makedonya'da Düzenlenen İzcilik Kampına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kuzey Makedonya'nın Ohri kentinde gerçekleştirilen 13. Uluslararası Kuzey Makedonya İzcilik Yaz Kampı'na destek verdi.

Türkiye ve Kuzey Makedonya İzcilik Federasyonu ile Kalkan İzcilik Kulübü iş birliğinde 6-9 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kuzey Makedonya İzcilik Yaz Kampına; Türkiye, Arnavutluk, Kosova, Karadağ, Sırbistan (Sancak) Bosna Hersek başta olmak üzere birçok Balkan ülkesinden yaklaşık 400 izci katıldı.

Kampta düzenlenen törene, TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt, Kalkan Derneği İzcilik Kulübü Başkanı Cengiz Destan, Türkiye ve Kuzey Makedonya İzcilik Federasyonu ile Türk kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Kalkan Derneği İzcilik Kulübü Başkanı Destan, farklı ülke ve kültürlerden izcilerin ortak amaç için bir araya gelmesinin önemine vurgu yaparak, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

TİKA’nın Türkiye’nin dostluk elini Balkanlar’a ulaştırmaya çalıştığını belirten TİKA Üsküp Koordinatörü Söğüt “Farklı alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile ortak organizasyonlar aracılığıyla iş birliği yapılması bölgede yaşayan soydaşlarımızın kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine olanak tanımaktadır.” dedi.

TİKA tarafından 13 yıldır desteklenen kampta, farklı dillere ve kültürlere sahip gençler arasındaki dayanışmayı ve birliği arttırmak amaçlandı.

Sonraki Haber

Türkiye Azerbaycan Dayanışma Haftası Kutlamalarına TİKA’dan Destek

Türkiye-Azerbaycan Dayanışma Haftası kapsamında, Türkiye Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı (TADİV) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında, Azerbaycanlı sanatçı Nigar Helmi Abbasbeyli'nin "Karabağ Mirası" resim...