Haberler

07 Haziran 2018

TİKA’dan Moritanyalı İhtiyaç Sahiplerine Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moritanya’da 1.100 aileye gıda yardımında bulunuldu.

TİKA, Ramazan ayı münasebetiyle dost ve kardeş ülkelerde yürüttüğü faaliyetlerle ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

Türkiye, TİKA aracılığıyla bölgede gerçekleştirdiği gıda yardımı faaliyeti ile Moritanya halkıyla dayanışma içerisinde olmaya devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta 9 farklı bölgede ve başkente 150 km mesafede bulunan 3 farklı bölgede zor şartlarda yaşayan 1.100 aileye temel gıda malzemelerinden oluşan gıda paketi yardımda bulunuldu.

Bölgenin ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan gıda paketleri ihtiyaç sahibi ailelerin bir aylık temel ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlendi. Gıda yardımı yapılan aileler, dağıtım esnasında Türkiye’ye ve Türk milletine teşekkürlerini dile getirerek yapılan yardımdan duydukları memnuniyeti belirttiler.

Sonraki Haber

Bosna Hersek’te BİMA Bünyesinde Hizmet Verecek Sağlık Ocağı Hizmete Açıldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB),  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) destekleriyle Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da yaptırılan Uzejir Skaka Sağlık Ocağı, sağlık sigortası olmayan Bosnalılara da hizmet verecek. TİKA aracılığıyla...