Haberler

23 Ekim 2018

TİKA’dan Musul’da Kanser Hastanesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Irak’ın Musul vilayetindeki Kanser Hastanesine ek klinik yapımı ve donanımı desteğinde bulundu.

TİKA Musul’daki tek Kanser Hastanesi yerleşkesine 6 doktor odası, bir eczane odası, bir kan alma odası, bir bekleme salonu ve dört adet tuvaletten oluşan prefabrik klinik inşa ederek gerekli ekipman ile donanımını sağladı.

Kliniğin açılış törenine T.C. Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Musul Valisi Newfel Hummadi Agub, TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, Musul Sağlık Müdürü Dr. Felah Hasan El Tai, TİKA Bağdat Program Koordinatörü Cüneyt Esmer, Musul ve hastane idari yetkilileri, hastane doktorları ve çalışanları katıldı.

Büyükelçi Yıldız burada yaptığı konuşmada, insana dokunan böyle güzel bir projenin yapımından dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ileterek ülke olarak Musul’un yeniden imarı için TİKA gibi kurumlarımızla desteklerin devam edeceğini ifade etti. Yıldız, “Musul halkı ayakları üzerine durdukça biz komşu Türkiye olarak kendimizi daha güçlü hissederiz.” ifadelerini kullandı.

Musul Valisi Newfel Hummadi Agub ise, projeden dolayı Türkiye Cumhuriyetine ve TİKA’ya teşekkür ederek özellikle sağlık alanındaki projelerin devamını dilediklerini belirtti.

Sonraki Haber

Gürcistan Gaziler Günü’nde TİKA’ya Teşekkür

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) teknik donanım desteğinde bulunduğu Gürcistan Gazi İşleri Genel Müdürlüğü Gaziler Günü’ne ev sahipliği yaptı. TİKA, Gürcistan Gazilerine destek olmak amacıyla Gazi İşleri Genel Müdürlüğü ofislerinin 120 kişilik konferans...