Haberler

15 Aralık 2023

TİKA’dan Myanmar’a İnsani Yardım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Myanmar'ın Arakan eyaleti Sittwe bölgesi ve çevresindeki mülteci kampları ile yerleşim yerlerinde yaşayan 1500 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulundu.

Myanmar'ın Arakan bölgesinde Birleşmiş Milletler tarafından paylaşılan resmi verilere göre, mülteci kamplarında yaklaşık 231 bin kişi yaşamlarını sürdürüyor. Özellikle bu yılın Mayıs ayında meydana gelen Mocha Kasırgası, Sittwe'deki mülteci kamplarında yaşayan yaklaşık 140 bin Arakanlı için ciddi hasarlara neden oldu.

Temel altyapı ve sağlık imkânlarından yoksun bir şekilde yaşam mücadelesi veren Rohingyalı mülteciler, temel gıda maddelerine dahi erişimde ciddi kısıtlamalarla karşı karşıya.

TİKA'nın gerçekleştirdiği gıda yardımı, bölgede yaşayan ailelere önemli bir destek sağlamış durumda. Temel gıda malzemelerine erişimde zorluk çeken aileler, Türkiye ve TİKA'ya teşekkürlerini sundular.

Sonraki Haber

Türkiye ve Arnavutluk Diplomatik İlişkilerinin 100. Yılına Özel "Ağaçlandırma Projesi"

Arnavutluk-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 100. yılında, ebedi dostluğun simgesi olarak TİKA tarafından başkent Tiran’da yer alan Farka gölü yakınındaki yeni yaya yolunun yeşillendirilmesi amacıyla ağaç dikimi gerçekleştirildi. 2023 yılının, iki ülke arasında 15 Aralık 1923’te imzalanan...