Haberler

21 Haziran 2021

TİKA’dan Namibya’da Gençlik Temsilcilerine Tarım Alanında Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Namibya Ulusal Gençlik Konseyi ile işbirliğinde Namibya’nın 14 bölgesinden gelen genç katılımcılara basit tarım uygulamaları konularını kapsayan 4 günlük teorik ve pratik eğitim programı düzenledi.

Namibya’nın 14 bölgesinden toplamda 35 gençlik temsilcisinin katıldığı eğitim programlarında sebze üretimi, toprağın gübrelenmesi, sulama, tarım takvimi, tarımsal mücadele, tarım ekomisi ve pazarlama eğitimi verildi. 4 gün boyunca hem teorik hem de uygulamalı olarak verilen eğitimlere Namibyalı gençler büyük ilgi gösterdi. Düzenlenen eğitimle Namibya’daki genç nüfusun tarıma ilgisinin artırılması, kırsal bölgelerde gıda güvenliğinin temini ve gençlerin üretime yönlendirilmesi hedeflendi.

Namibya Ulusal Gençlik Konseyi Başkan Yardımcısı Joseph Van der Westhuizen yaptığı açıklamada gençlerin kendilerine gelir yaratabilmeleri ve genç işssizliğinin azaltılması adına tarıma yönlendirilmesinin önemine vurgu yaparak Namibyalı gençlere verdiği destekten dolayı TİKA’ya ve Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları verildi. Sertifikalarını alan katılımcıların bölgelerine giderek edindikleri bilgileri bölgelerindeki gençlerle paylaşması ve bölgelerinde tarım üretimine katılımı hedefleniyor.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Esvatini Krallığı’nın Kovid19 İle Mücadelesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye'nin dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı sürdürdüğü yardımlar kapsamında Esvatini Krallığı Sağlık Bakanlığına maske, dezenfektan, koruyucu kıyafetlerden oluşan tıbbi malzeme desteğinde bulundu. Teslim törenine katılan Prens...