Haberler

22 Nisan 2020

TİKA’dan, Namibya’da Polis Merkezine Covid 19 Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Namibya’nın başkenti Windhoek’da 45 polisin görev yaptığı Polis Merkezine, Korona Virüs salgını mücadelesinde kullanılmak üzere temizlik ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.

COVİD-19 nedeniyle 17 Mart’tan itibaren olağanüstü hal ilan edilen Nimbya’da, Namibya Cumhurbaşkanı Hage Geingob’un uluslararası işbirliği yapan ortaklara ve paydaşlara yaptığı Korona Virüs ile mücadele destek çağrısına TİKA duyarsız kalmadı. Bu çerçevede, başkent Windhoek’da bulunan Polis Merkezine, koronavirüsle mücadele edebilmesini sağlamak amacıyla, temizlik malzemesi ve bir yıllık kırtasiye ihtiyacını karşılayacak malzeme desteğinde bulunuldu.

Törende konuşan Windhoek Polis Merkez Müdürü E.T Eiseb, “Bu zor günlerde, teşkilatımızın acil ihtiyacı olan malzemeleri çok hızlı bir şekilde tarafımıza ulaştırdığınız için Namibya halkı adına TİKA’ya ve Türkiye’ye çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Törende konuşan Windhoek Program Koordinatörü Özlem GÜVENÇ ise, tüm Dünya’da yaşanan bu salgında her ülkenin etkilendiğini ve bu etkileşimi en aza indirgemek için yardım, dayanışma ve bilinçlendirmenin önemine dikkat çekti.

Sonraki Haber

TİKA, Kovid 19 İle Mücadele Eden Pakistan’a Desteğini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan’ın Lahor ve Mardan şehirlerinde, Koronavirüs salgınından etkilenen 600 yevmiyeli işçi ailesine temel gıda paketi desteğinde bulunuldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline...