Haberler

27 Mayıs 2019

TİKA’dan Organik Tarım Sempozyumuna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ve Ekoloji İzmir Fuarı işbirliğinde 6. Organik Tarım Organizasyonu düzenlendi.

Sempozyumda organik bitkisel ve hayvansal üretim konularında sunumlar yapıldı. Sempozyum ayrıca Gıda Toplulukları Paneline de ev sahipliği yaptı.

TİKA’nın katkıları ile ilk defa uluslararası katılımlı olarak gerçekleştirilen toplantıya; IFOAM temsilcisi Konrad Hauptfleısch, FAO temsilcisi Viliami Fakava, Prof. Dr Rukie Agic (Faculty of Agricultural Sciences and Food-Makedonya), Iyed Kacem (CCPB Tunus), Olena Rakova (Organic Ukraine), Suzy Rouphael (Lübnan Üniversitesi), Adham Haddad ( Bioland Lübnan), Mette Vaarst (Aarhus University, Danimarka), Bahromiddin Husenov (FAO) ve Michel Reynaud (Ecocert) gibi birçok isim katılım göstererek organik tarım konusunda son gelişmeler hakkında sunumlar yaptı.  

Gerek akademik gerekse güncel bilgilerin ve yurtiçi/yurtdışı en iyi uygulamaların paylaşıldığı sempozyum 3 gün boyunca devam etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Güneydoğu Asya Ülkesi Tayland’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Güneydoğu Asya Ülkesi Tayland Krallığı’nın Songkhla İli Chana İlçesi’nde bulunan Nureddin Camii’nde 700 kişiye iftar programı düzenlendi. TİKA Taylan’da düzenlediği Ramazan programı ile ülke halkları arasında gönül...