Haberler

04 Şubat 2021

TİKA’dan Şilili İtfaiyecilere Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Santiago’nun Quilicura beldesinde gönüllülük esasında faaliyet gösteren Türkiye-Şili Dostluk İtfaiyesinde görev yapan 37 itfaiyeciye itfaiyeci kıyafeti, eldiven ve örgü başlıktan oluşan ekipman desteğinde bulundu.

2013 yılından bu yana T.C. Santiago Büyükelçiliğinin desteklediği ve Santiago’nun Quilicura beldesinde gönüllülük esasında faaliyet gösteren Türkiye-Şili Dostluk İtfaiyesine ekipmanlar, Quilicura Belediye Başkanı Sayın Juan Carrasco Contreras, Dostluk İtfaiyesi ve Santiago Büyükelçiliği mensuplarının katıldığı törende teslim edildi.

Törende söz alan Quilicura Belediye Başkanı Carrasco, başta orman yangınları olmak üzere her türlü afetle mücadele eden ve gönüllülük esasıyla görev yapan itfaiye ekibine verilen desteklerden dolayı T.C. Santiago Büyükelçiliğine ve TİKA’ya teşekkür etti.

Santiago Büyükelçisi Gülcan  Akoğuz ise yaptığı konuşmada, Şili’de Türkiye’nin adını taşıyan bir itfaiye olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ile Şili arasındaki dayanışma ve işbirliğinin göstergesi olarak TİKA’nın desteğiyle 2017 yılında Quilicura itfaiyesine yangınla mücadele aracı da temin edildiğini ifade eden Akoğuz, projenin itfaiye mensuplarının güvenliğine katkı sağlamasını arzu ettiğini söyledi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kamerun Resmi Yayın Organı CRTV'ye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kamerun resmi yayın organı CRTV'nin ana stüdyo salonunu yenileyerek teknik ekipman desteği sağladı. Proje kapsamında temin edilen modern medya ekipmanları, T.C.Yaounde Büyükelçisi Sayın Ayşe Saraç, CRTV Genel Müdürü...