Haberler

04 Mart 2022

TİKA’dan Sırbistan’da Engelli Merkezi’ne destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kruşevac ve çevre belediyelerde ikamet eden yaklaşık 50 engelli bireye hizmet veren Kruşevac Engelliler Merkezi’ne cam sera desteğinde bulundu.

2010 yılında kurulan Kruşevac Engelliler Merkezi; engelli bireylere tüm gün bakım, konaklama, beslenme, eğitim ve tedavi hizmetleri sağlayarak dezavantajlı bireylerin sosyal hayata katılmaları ve meslek edinmeleri konusunda karşılıksız olarak destek sağlıyor.

TİKA’nın desteğiyle kurulumu sağlanan cam serada, engelli merkezinde bulunan bireylerin sebze, çay, çeşitli otlar ve çiçekler yetiştirmesine imkan tanınıyor ve bu kontrollü çalışma koşullarında hayata daha fazla adapte olmaları ve bağımsız hareket edebilmeleri sağlanıyor.

Projenin teslim töreni; Kruşevac Büyükşehir Belediye Başkanı Yasmina Paluroviç, Kruşevac Engelliler Merkezi Müdürü Nevena Lazareviç ve TİKA Belgrad Program Koordinatörü Mehmet Mete Anaç’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Törene katılan Kruşevac Büyükşehir Belediye Başkanı Yasmina Paluroviç yaptığı konuşmada TİKA’nın Sırbistan’ın kalkınmasına verdiği desteğin önemini vurgularken, Kruşevac Engelliler Merkezi Müdürü Nevena Lazareviç de TİKA’nın Kruşevac Engelliler Merkezi’ne verdiği cam sera desteğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

Sonraki Haber

Tanzanya’da Genç İstihdamına Destek

Tanzanya'da mobilya sektörünün gelişimi ve genç istihdamının artırılması için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından marangozluk atölyesi kuruldu. Darüsselam’da bulunan Umoja Kooperatifi’ne üye yaklaşık 100 gencin kullanımına sunulan atölyeye teknik ekipman desteğinde bulunuldu....