Haberler

24 Haziran 2022

TİKA’dan Tacikistan’ın En Büyük Medya Grubuna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (ТİKA) tarafından, Tacikistan’da 1996 yılından beri medya alanında faaliyet gösteren ve ülkenin en büyük medya kuruluşu olan ASIA-Plus’ın yeni merkezine teknik ekipman ve teçhizat desteği sağlandı.

ASIA Plus medya grubu bünyesinde; haber ajansı, ulusal yayın yapan bir radyo, haftalık yayınlanan bir gazete ve internet üzerinden İngilizce, Rusça ve Tacikçe yayın yapan bir haber sitesi yer almakta.

ASIA Plus haber ajansı, yurtiçi ve yurtdışı siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeleri Tacikçe, Rusça ve İngilizce dillerinde yayın yapabilme kapasitesine sahip olması ve sosyal medyada da ülkedeki en fazla takipçi sayısına sahip olması nedeniyle ülkenin en etkili medya ajansı olarak öne çıkmakta.

Ayrıca Tacikistan’da faaliyet gösteren tüm yabancı misyon temsilcileri ve uluslararası kuruluşlar ülke ve uluslararası gündemi bu haber ajansı aracılığıyla takip etmekte.

TİKA tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Ajansın yeni merkezine mobilya ve ekipman desteği verilerek, Ajansın alt yapısının güçlendirilmesi, yayın kapasitesinin artırılması ve daha modern şartlarda yayın yapabilme imkanına sahip olması amaçlanmakta.

ASIA Plus medya grubunun yeni merkezinin açılışı farklı ülkelerin büyükelçileri ile uluslararası kuruluşların temsilcilerinin de aralarında olduğu geniş bir katılımcıyla gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Pakistan Resmi Haber Ajansına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Pakistan Resmi Haber Ajansı'nın (APP) Urduca yayın yapan birimi yenilendi. Pakistan’ın resmi haber ajansı olarak 1947 yılında kurulan Associated Press of Pakistan (APP), İslamabad’da bulunan 9 bürosu ve 7...